Jak dodać link w Joomla?

6-jak-dodac-link-wjoomlaJak większość podstawowych funkcji formatowania tekstu i dodawania treści nie jest czymś skomplikowanym, jeśli chodzi o Joomle. Dziś chcemy Wam pokazać jak można dodać link do istniejącego już artykułu. Jeśli jeszcze nie wiecie jak dodać nowy artykuł, to zapraszamy do wpisu pt. Jak dodać artykuł w Joomle?   Link lub odnośnik to bardzo ważna część naszej witryny. Dzięki niemu możemy przeglądać całą treść strony, a także dodawać odsyłacze do treści z innych witryn.Oczywiście na początku musimy zalogować się do panelu administratora.

jak dodac linkw joomleKlikamy na sekcję Artykuły i przechodzimy do widoku naszych artykułów na stronie. Wybieramy interesującą nas pozycję i klikamy na jej tytuł.

2-jak-dodac-linka-w-joomleMy przedstawiliśmy dodawanie linku w nowym artykule, jednak procedura jest taka sama w edycji czy dodawaniu artykułu.

3-jak-dodac-link-w-joomlaW oknie treści wpisujemy tekst, który będzie wyświetlany w artykule. Zaznaczamy go kursorem myszy i klikamy na łańcuszek (czerwone kółko).

4-jak-dodac-link-w-joomlaPojawia nam się okno dodawania linku wraz z opcjami.

Link URL – odnośnik, do którego ma prowadzić link
Target – tutaj określimy czy link ma otwierać stronę w nowym oknie, czy w tym samym

Title – warto wpisać tu tytuł, który opisze krótko nasz link

Class – tutaj możemy wybrać wygląd linku (trzeba to omówić z administratorem strony)

5-jak-dodac-link-w-joomle

W taki sposób wypełniliśmy okno linku aby tekst TO BĘDZIE NASZ LINK odsyłał do strony www.VentoStudio.pl, otwierał się w nowym oknie. Jeśli Link URL wpisaliście bez protokołu http:// to pojawi się Wam komunikat The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix? kliknijcie wówczas YES.

6-jak-dodac-link-wjoomlaTeraz wystarczy kliknąć Zapisz i nasze logo powinno pojawić się a treści naszego artykułu.

 

 

 

4 thoughts on “Jak dodać link w Joomla?

Dodaj komentarz