Jak zrobić zdjęcie pulpitu?

gdzie jest klawisz print screenCzęsto nasi klienci z poza Jeleniej Góry wysyłają do nas tzw. PrintScreeny, które ukazują widok ekranu. Przydaje się to głównie, gdy szybko potrzebujemy zobaczyć jaki komunikat pojawia się u klienta. Dziś przedstawimy w jaki sposób zrobić zrzut ekranu i jak go umieścić w treści maila.

Gdzie znajduje się klawisz PrintScreen?

Ten klawisz widnieje najczęściej w górnej prawej części klawiatury. W większości jest oznaczony skrótem PrtSc. Na prawo od niego znajduje się klawisz Scroll Lock i Pause Break.

klawisz-print-screen

Robimy zrzut ekranu

Po pierwsze musimy oczywiście przygotować na naszym ekranie widok, który chcemy komuś przesłać.

jak zrobić zdjęciu pulpitu

Jak widać powyżej pojawił nam się jakiś komunikat, o którym teoretycznie nie wiemy nic. Co teraz trzeba zrobić? Wystarczy odnaleźć klawisz PrtSc i go wcisnąć. W tym momencie system wykonał zrzut ekranu i przechowuje go w pamięci podręcznej do czasu ponownego wciśnięcia klawisza.

Jak wysłać zrzut ekranu mailem?

Jeśli korzystacie z programu pocztowego takiego jak Thunderbird czy Outlook to wystarczy podczas pisania wiadomości wcisnąć kombinację klawiszów Ctrl+V lub w oknie treści wiadomości kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać opcję wklej.

jak-zrobic-zdjecie-pulpitu-2

Tak oto wygląda nasz screen w oknie Thunderbirda. Teraz pozostaje nam jedynie opisać problem i przesłać go na odpowiedni adres. Jeśli wkleił się zbyt duży, to należy go pomniejszyć chwytając za jego rogi. Jeśli nie korzystacie z klienta poczty, to upewnijcie się, że tworzycie wiadomości w  trybie html, a nie tekstowym.

Jedna odpowiedź do “Jak zrobić zdjęcie pulpitu?

  1. Drukowanie na czasie

    Print screen ułatwia życie każdemu. Świetnie służy tworzeniu instrukcji, czy chociażby kopiowaniu obrazów, których w rzeczywistości nie możemy skopiować ze stron www poprzez kopiuj wklej ;)

    Reply

Dodaj komentarz