Jak dodać artykuł w Joomle?

menu_main_menuArtykuł, to podstawowa i najprostsza droga do dodania treści na naszej stronie. CMS Joomla! posiada bardzo rozbudowane i funkcjonalne narzędzie do tworzenia i dodawania artykułów na witrynie. Jak wiadomo unikalna i wyjątkowa treść może bardzo szybko wyciągnąć nas na wyżyny wyników wyszukiwarek, dlatego tworzenie i dodawanie artykułów jest bardzo istotnym elementem w prowadzeniu strony. Dziś pokażemy w jaki sposób dodać artykuł do pozycji menu.  W zapleczu przechodzimy do Artykuły -> Artykuły -> Utwórz Artykuł1_utworz_artykulWypełniamy pola Tytuł oraz wpisujemy Treść artykułu. Opcjonalnie możemy wybrać Kategorię. Podobnie jak we wpisie w dodawaniu galerii, również tutaj mamy opcje Dostępu czy Uprawnień. W Treści artykułu mamy możliwość osadzania wielu różnych mediów, tabel lub kodu HTML. Mamy również spore możliwości w kwestii formatowania tekstu. Po zapisaniu artykuł jest gotowy. Teraz musimy tylko określić w jakim miejscu na naszej stronie będzie wyświetlany odnośnik do jego treści.

2_dodawanie_artykulow

Dodawanie artykułu do menu

Menu są wyświetlane w modułach. Moduły to elementy strony, które zawierają określone funkcjonalność (np. menu, baner ze zdjęciami, wyszukiwarkę itp.) Co ważne na stronie w większości przypadków znajduje się wiele Modułów. Poniżej dodamy artykuł do menu o nazwie Main Menu.

menu_main_menuMenu -> Main Menu -> Utwórz pozycję menu Pojawia nam się okienko Szczegóły, gdzie w pierwszej kolejności musimy wybrać Typ pozycji menu – to nam określi czy dodajemy stronę galerii, przegląd artykułów czy po prostu jeden artykuł. Po kliknięciu na Wybierz pojawi nam się okienko – w tym przypadku wybieramy Pojedynczy artykuł. W kilka sekund strona powinna nam się przeładować, dostosowując się do naszego wyboru. Możemy już teraz uzupełnić także Tytuł menu - jest to nazwa, która będzie wyświetlana w menu. Jeśli Państwa strona posiada przygotowanych więcej niż jedno menu, to w zakładce Pokaż w Menu możemy wybrać do którego menu dodamy nasz artykuł.

wybierz_rodzaj_pozycjiTeraz po prawej stronie pojawiła nam się zakładka Wymagane ustawienia, gdzie wybieramy artykuł który chcemy dodać do menu. Klikamy na Wybierz / Zamień i odszukujemy artykuł klikając na jego tytuł.

wybierz_artykul

Po wyborze artykułu pozostaje nam jedynie kliknąć na ikonkę Zapisz i zamknij. I podejrzeć na głównej stronie, czy zmiany zostały zastosowane. Warto zgłębić funkcję dodawania pozycji do menu. Ponieważ dzięki tej funkcji możemy poza artykułami dodawać galerie, formularze, odnośniki do zewnętrznych stron – praktycznie wszystko, co nam przyjdzie do głowy.

3 thoughts on “Jak dodać artykuł w Joomle?

  1. Pingback: Jak dodać link w Joomla? | Blog o reklamie i promocji Jelenia Góra

Dodaj komentarz