Jak usunąć logo WordPressa?

wp-logoDomyślnie logo WordPressa pojawia nam się za każdym razem podczas logowania do naszego bloga. Nasz wizerunek dosyć sporo na tym traci, gdy użytkownik zobaczy nagle logo w żaden sposób niezwiązane z naszą stroną. Obecnie standardowy szablon pozwala na łatwą zmianę tej grafiki, jednak wiele starszych layout’ów wymaga zainstalowania dodatkowej wtyczki. Dziś pokażemy Wam jaka wtyczka jest najlepsza do łatwej zmiany loga WordPressa w panelu logowania. Najlepszą wtyczką do tego typu zmian jest plugin Custom Login lite. Jest ona niezwykle intuicyjna, a zarazem posiada kilka na prawdę przydatnych opcji. Wtyczkę instalujemy klikając następująco w Wtyczki -> Dodaj Nową i w wyszukiwarkę wpisujemy wyżej podaną nazwę. Po wyświetleniu klikamy Instaluj i instalujemy naszą wtyczkę. Po zakończeniu czynności przechodzimy do zakładki Wtyczki, gdzie powinna być już nasza wtyczka. Upewnijmy się czy jest ona włączona, jeśli pod jej nazwą jest napis Wyłącz, to znaczy, że plugin jest włączony, a my możemy przystąpić do personalizowania panelu.

jak usunąć logo wordpressa

Klikamy na Settings. Wtyczka jest co prawda po angielsku ale jej użytkowanie będzie proste nawet dla osób ze słabą znajomością tego języka. Pojawia nam się okno z wieloma opcjami, tak jak już wspominaliśmy, możliwości do wyboru jest na prawdę sporo.

jak usunąć logo wordpressa

Omówmy najważniejsze opcje:
Activate – określamy, czy plugin ma korzystać z własnego wyglądu (CSS) czy z CSS’a szablonu.
Gravatar – ta funkcjonalność działa jedynie na blogach z włączoną opcją rejestracji nowych użytkowników. Pozwala na określenie domyślnego gravatara.html background color – tutaj możemy zdefiniować kolor naszego tła w stronie do logowania, wpisujemy kolor w formacie Hex.
html background url – jeśli chcemy, aby naszym tłem była grafika, to dodajemy ją w tym miejscu.
Logo – tutaj wrzucamy nasze logo, najlepiej w formacie jpg
login form background color – tutaj określamy kolor jaki będzie mieć okienko, gdzie wpisujemy login i hasło
login form background url – możemy również podłożyć tło do okienka loginu i hasła
(najlepiej w formacie png)
Custom HTML – tutaj możemy wpisać dowolny tekst w języku html, np. odnośnik do naszej strony głównej. Co ciekawe mamy również możliwość dodania skryptów Jquery i stylów CSS.

jak usunąć logo wordpressa

Jeśli wszystkie zmiany wprowadziliśmy poprawnie, to naszym oczom przy następnym logowaniu pokaże się nowy panel logowania. Powyżej nasz panel WordPressa, który spersonalizowaliśmy przy pomocy omawianej wtyczki.

 

 

 

Dodaj komentarz