Podpis w Thunderbird

golabPodpis w mailu jest bardzo ważną częścią podczas całej korespondencji. Obecnie jest to standardowy element każdej wiadomości. Podpis może zawierać wiele informacji o nas i o instytucji w imieniu, której wymieniamy treści. Standardowy podpis zawiera:

  • Imię i nazwisko
  • adres mailowy

Możemy również dołączyć numer telefonu, adres instytucji, adres strony internetowej, odnośniki do socjalmediów. Dziś chcieliśmy pokazać w jaki sposób wstawić podpis w programie Thunderbird.Po uruchomieniu naszego programu pocztowego klikamy lewym przyciskiem myszy adres naszego maila po lewej stronie. Ukazuje nam się taki oto panel:

1

Klikamy na Wyświetl ustawienia dla tego konta. Pojawia się nam okienko ze zbiorem opcji naszego konta.

2Podpis w Thunderbirdzie nazywa się Sygnaturką i mamy do niego dostęp już z otwartego okna. Teraz wystarczy w okienku wpisać treść, która będzie nam się wyświetlać automatycznie przy każdej nowo napisanej wiadomości, a także może się wyświetlać przy każdej odpowiedzi. Warto tutaj zwrócić uwagę na opcję Używaj HTML. Przy pomocy kilku znaczników HTML możemy wzbogacić wygląd naszego podpisu np. znacznik <b> twoja treść</b> pogrubi nam twoją treść, można również dodawać kolory, linki itd. Odpowiednie znaczniki znajdziecie w sieci, wystarczy wpisać kurs html. WAŻNE! Musicie odznaczyć opcję Używaj HTML, w przeciwnym razie podpis wyświetli Wam się tak: Pozdrawiamy, Vento Studio test@ventostudio.pl Jeśli chce jednak używać HTMLa to trzeba podpis wpisać w takiej formie:

<br>Pozdrawiamy</b>
<br>Vento Studio</b>
<br>test@ventostudio.pl</b>

3Dodaliśmy powyższą sygnaturkę. Teraz tylko klikamy OK. Przekonajmy się, jak będzie wyglądać ona w nowej wiadomości.

4Podpis już się wyświetla na naszej stronie. Poniżej wypiszemy kilka podstawowych znaczników HTML, które pozwolą Wam na dodanie linka do podpisu, podkreślenia, pogrubienia. Pamiętajcie, aby wówczas mieć zaznaczoną opcję Używaj HTML.

<a href="Link do Twojej strony">Tekst jaki się wyświetli</a>
<b>treść pogrubiona</b>
<u>treść podkreślona</u>
<font color="kolor">Tutaj jest Twój tekst</font>

Stworzenie podpisu w Mozilla Thunderbird nie jest bardzo skomplikowane. Trudności może sprawiać jedynie mnogość dostępnych opcji. Starajmy się nie umieszczać więcej niż jedną grafikę w podpisie, ponieważ filtry antyspamowe mogą potraktować naszą wiadomość jako spam. Podobnie ma się sytuacja z linkami, maksymalna liczba to jeden link do www i jeden linka z adresem poczty.

 

Jedna odpowiedź do “Podpis w Thunderbird

  1. Pingback: Konfiguracja Thunderbird (POP3) | Blog o reklamie i promocji Jelenia Góra

Dodaj komentarz