wordpress-duplicator-nazwa-pl

WordPress Duplicator nie działa w nazwa.pl

Ostatnio bardzo wiele problemów sprawiła mi instalacja za pomocą wtyczki WordPress Duplicator strony na serwer nazwa.pl. Przyzwyczaiłem się do szybkiego i bezproblemowego przenoszenia wordpresów bez konieczności wprowadzania ręcznych zmian w bazach danych.

Niestety w nazwa.pl nie jest tak różowo. Duplicator nie radzi sobie od samego początku. Już port serwera, który ma wartość 3307 wymaga ingerencji w plik installer.php, ponieważ tam duplicator tworzy wartość 3306.

1. Pierwszy krok, to zmiana portu z 3306 na 3307

W pliku installer.php w linijce 153 musimy zmienić port 3306 na 3307. To pierwszy krok, ku instalacji.

wordpress-duplicator-nazwa-pl

2. Teraz czas na wersję Mysql

I tutaj druga ściana… W zapleczu nazwa.pl nie ma możliwości stworzenia bazy danych w wersji 5.0. Baza w wersji 5.5 nie będzie działała i Duplicator nie będzie w stanie ukończyć instalacji strony. Ja na szczęście miałem na serwerze utworzoną bazę w wersji 5.0 ze starej joomli 1.5, na której była oparta wcześniejsza wersja strony.

Być może pisząc do nazwy uda się Wam jakieś inne rozwiązanie tego problemu znaleźć. Potem trzeba pamiętać, by zaznaczyć opcję Remove all cells in table, aby bazę wyczyścić całkowicie przed instalacją.

Duplicator pokaże, że nie jest w stanie połączyć się z bazą danych, a jednak tak na prawdę łączy się z nią (wtf?!). Oczywiście host to sql.owwanderer.nazwa.pl a nie localhost. Powodzenia!

8 thoughts on “WordPress Duplicator nie działa w nazwa.pl

 1. Adrian Temperówka

  Po zmianie na port 3307 udało wam się zainstalować poprawnie WP na nazwa.pl (na bazie w wersji 5.5). Po zmianie portu jedyną poprawą jest nawiązanie kontaktu z bazą przez instalator ale w następnym kroku tak wyrzuca error.

  Reply
 2. Adrian Temperówka

  Udało się komuś przenieś stronę w nazwa na MySQL 5.5 ? Gdy zmieniłem port to tak wywala error :/

  Reply
  1. admin Post author

   Spróbuj skorzystać z najnowszej wersji duplicatora i WP. Ewentualnie w nazwa.pl może na pisemną prośbę mogę stworzyć w bazę w niższej wersji.

   Reply
 3. dragu

  Aby zatrybiło w nazwie bez kombinacji DB_HOST w wp-config powinno mieć podany port, na zasadzie: sql.nazwa-serwera.nazwa.pl:3307

  Reply
   1. Adrian Temperówka

    W którym miejscu umieściłeś „sql.nazwa-serwera.nazwa.pl:3307″. Próbowałem kilka razy i miałem tylko komunikat o poprawnym dostępnie do bazy ale i tak wywalał ERROR :/ Będę wdzięczny za odpowiedź.

    Reply

Dodaj komentarz