Google_Adsense_logo

Jak działa Google AdSense?

Google_Adsense_logoGoogle AdSense to opcja, która dopiero się rozwija jeśli chodzi o jej potencjał. Coraz częściej słyszymy o stale wzrastającej popularności blogów na przeróżne tematy. Niektórzy „blogerzy” stali się wręcz medialnymi gwiazdami. Google przewidział właśnie taki rozwój trendów w sieci i kilka lat temu stworzył narzędzie, które umieszcza na naszej stronie reklamy. Oczywiście otrzymujemy prowizję za każde kliknięcie w reklamę przez użytkownika na naszej stronie. Scenariusz jest bardzo prosty, tworzysz stronę/bloga wprowadzasz ciekawą treść, dodajesz moduł AdSense i czekasz na pieniądze. Oczywiście tak różowy scenariusz rzadko ma miejsce, jednak jeśli na prawdę nasza treść jest unikalna, ciekawa i fachowa, to prędzej czy później uda nam się zebrać społeczność wokół danej strony.

Jak działa Google AdSense?

Z pewnością zdarzyło Wam się nieraz widzieć reklamy na jakiejś stronie z przedmiotami, które przed chwilą właśnie szukaliście w innym sklepie. To jest właśnie główny mechanizm AdSense. Mechanizm zbiera, zapamiętuje i analizuje historię szukanych przez nas rzeczy w sieci.

Ma to jednak również drugą stronę, a mianowicie dla reklamodawcy, który tę usługę wykupił w Google. Podczas zamawiania kampanii AdSense użytkownik może określić do jakiej grupy użytkowników reklama ma dotrzeć, np. do kogoś, kto szukał wcześniej tabletów. Dzięki takiemu mechanizmowi skuteczność reklamy może być na prawdę wysoka. Świadczy o tym również fakt, że już w 2007r. udział AdSense w globalnym rynku reklamy wyniósł 23,7%.

Po przeszukaniu strony sklepu internetowego, na zupełnie innej stronie wyświetla nam się reklama tego sklepu. Tak właśnie działa AdSense!
Po przeszukaniu strony sklepu internetowego, na zupełnie innej stronie wyświetla nam się reklama tego sklepu. Tak właśnie działa AdSense!

Jak stać się uczestnikiem?

Aby móc wyświetlać reklamy AdSense nie wystarczy jedynie wkleić jakiś magiczny kod na stronie. Google dba o to, aby strony, które biorą udział w programie były profesjonalnie zaprojektowane, miały ciekawą i fachową treść no i oczywiście, aby były już w miarę dobrze wypozycjonowane.

Google ma również zapis w regulaminie, iż bez podawania przyczyny może usunąć konto użytkownika. Ten zapis był przyczyną wielu kontrowersyjnych sytuacji, do których dochodziło w przeszłości.

 

 

Dodaj komentarz