Pozycjonowanie strony www

Czym jest pozycjonowanie i optymalizacja?

Reklama Jelenia Góra strony www

Pozycjonowanie często wymaga bezpośredniej edycji w kod strony.

Nasi klienci często stawiają nam pytanie w jaki sposób mogą być bardziej widoczni w wyszukiwarkach. Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta. Przede wszystkim należy podkreślić, iż nie ma się bezpośredniej możliwości podwyższenia pozycji w wynikach. Natomiast istnieje kilkaset przesłanek, dzięki którym można uczynić naszą stronę bardziej atrakcyjną dla wyszukiwarek. Te działania funkcjonują pod terminem optymalizacji i wiąże się ona ze sporymi nakładami czasu i pracy.

Podstawowe informacje

Bardzo ważną kwestią jest przemyślane zbudowanie treści strony, która powinna zawierać nagłówki (h1,h2 itd.) o poniższej strukturze:

<h1>Tytuł</h1>
<h2>Słowo najważniejsze</h2>
<h3>Słowo prawie najważniejsze</h3>
<h4>Słowo ważne</h4>
<h5>Słowo mniej ważne</h5>

Dodając jakąś tekstową treść na stronie korzystajmy przynajmniej ze znaczników h1, h2 i h3. W najpopularniejszych systemach CMS ogranicza się to do zaznaczenia części tekstu i nadania mu odpowiedniego nagłówka (np. Nagłówek 1, Nagłówek 2 itd.). Nagłówkami są najczęściej tytuły danych rozdziałów i podrozdziałów. 

 

Jak tworzyć treść strony?

Przede wszystkim należy unikać kopiowania treści z innych stron, najpopularniejsze wyszukiwarki potrafią rozpoznać tekst z innej witryny ? taką treść określa się mianem duplicate content. Unikalna treść witryny, to realne zwiększenie szans na awans w wynikach.

Należy również świadomie dobierać treść. Np. prowadząc stronę o autach, starajmy się, aby zawartość naszej strony dotyczyła w większości dziedzin motoryzacji.

Dobry tekst na stronie składa się z wielu słów kluczowych dla danej dziedziny. Starajmy się wzbogacać treść w jak największą liczbę tych terminów, za pomocą których ktoś może dotrzeć do naszej strony.

Zabiegiem, który przyspiesza indeksowanie naszych podstron jest tzw. cross linking. Jest to świadome osadzanie w treści witryny linków do naszych podstron. Często rozwinięciem tego zabiegu jest okienko z podstronami o podobnej tematyce na stronie (np. Zajrzyj również do…).

Jak osadzać grafikę na stronie?

Dobrze osadzona grafika, to bardzo istotny element każdej strony. Odpowiednio umieszczona grafika na witrynie przyczynia się bezpośrednio do wzrostu jej atrakcyjności. Najpopularniejsze wyszukiwarki przeszukują grafiki poprzez znacznik ?alt?. Jest to tekstowa informacja o grafice, którą się powinno wprowadzić do każdego zdjęcia na stronie (można pominąć grafikę strony).

Znacznik ?alt? powinien określać temat zdjęcia w zwięzły i precyzyjny sposób. Długie ?alty? często są traktowane przez boty wyszukiwarek jako spam. Poniżej mogą Państwo zobaczyć, gdzie można uzupełnić owe znaczniki w systemie CMS Joomla! i WordPress.

Jeśli wyszukiwarka Google zindeksuje nasze grafiki, nasz pagerank ma szansę wzrosnąć.

Reklama Jelenia Góra

Dodawanie znacznika alt w Joomla!

Reklama Jelenia Góra

Dodawanie znacznika alt w WordPress

Czym jest pagerank?

Pagerank, to stworzona przez Google technologia, która ocenia każdą stronę w skali 0-10. Pagerank 10 jest niezwykle trudno osiągnąć i posiadają go tylko najpopularniejsze serwisy.

Pozycjonowanie i optymalizacja, to bardzo szerokie pojęcia. Jednak nawet wdrażanie jedynie powyższych zasad podczas aktualizacji treści witryny pozwolą na zwiększenie szans na awans w wyszukiwarkach.

 

Reasumując

Kwestią jednak najbardziej determinującą nasze pozycjonowanie w Google, to treść naszej witryny. Nawet, jeśli strona zawiera błędy w kodzie, a wyróżnia się ciekawą zawartością tekstową, to Google i tak do niej dotrze.

Kiedy korzystać z usług fachowców?

Jeśli Państwa strona ma być głównym medium docierania do klientów, to warto jednak rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Kompleksowa obsługa pozwoli na osiągnięcie na prawdę dobrych rezultatów. Wszelkie sklepy internetowe również powinny pozycjonować się przy pomocy profesjonalnych rozwiązań, bo miejsce w wynikach wyszukiwania ma największe znaczenie w pozyskiwaniu klientów. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie.

 

Wszelkie pytania możecie zadawać w komentarzach poniżej.

2 thoughts on “Pozycjonowanie strony www

 1. selly

  Uważam, że najistotniejsza jest treść strony, ale niekoniecznie oznacza to też od razu popularność, bo na początku zbyt mało osób będzie wiedzieć i jej istnieniu.

  Reply
  1. admin Post author

   Oczywiście ma Pan rację, jednak my podkreśliliśmy fakt, że prędzej czy później tak się stanie :) Oczywiście, jeśli jest popyt na dane ciekawe informacje.

   Reply

Dodaj komentarz