Facebook znosi zakaz konkursów na tablicy!!!

logo Facebook

Stała się rzecz, której nikt się nie spodziewał. Facebook wycofał się zakazu organizowania konkursów dla fanów z wykorzystaniem osi czasu. Od wprowadzenia zakazu jedyną formą, którą dopuszczał regulamin było przygotowanie odpowiedniej aplikacji. Wówczas wielu komentatorów wytykało FB, że robi krok w tył. Od 27.08.2013 r. zmiany w regulaminie największego portalu społecznościowego uległy zmianie w kwestii konkursów.

Jak można zrobić konkurs na Facebooku?

Ponownie mamy kilka opcji do wyboru. I trzeba tutaj sobie jasno powiedzieć, że podczas obowiązywania zakazu tylko największe korporacje przestrzegały tego przepisu, mniejsze firmy nie za bardzo się tym przejmowały. FB zdał chyba sobie sprawę, że tak na prawdę nie jest w stanie weryfikować tych „wykroczeń” ponieważ zwyczajnie jest ich za dużo. Wracając jednak do sedna. Obecnie można przeprowadzić konkurs wykorzystując:

  • Przyciski Lubię to
  • Komentowanie (w celu oddania głosu, lub dokonania wyboru np. FOTO 3)
  • Publikowanie na tablicy organizatora posta związanego z konkursem

Tak na prawdę, powyższe trzy punkty, to tylko progi wyjściowe do możliwości organizacji konkursu.

Co jest zabronione na Facebooku?

Aktualizacja regulaminu wprowadza również pewien zakaz na formę konkursu, która może nie jest w czołówce tego typu form, to jednak kilkakrotnie się na nią natknęliśmy. Chodzi tu o oznaczanie siebie na zdjęciach. Zabronione jest oznaczanie się na zdjęciach, na których nas nie ma (gdzie zamiast naszej podobizny znajduje się jakiś produkt, usługa itd.)

Może to ograniczy również w jakimś stopniu oznaczanie przez niektórych użytkowników wszystkich swoich znajomych na zdjęciu, gdzie jest tylko on sam (oczywiście w celu pokazania swojej sweet-foci jak najszerszej liczbie odbiorców).

Czy warto organizować konkurs na FB?

Odpowiedź bez zmian. Warto. Facebook to nadal bezapelacyjnie wirtualne miejsce o największej liczbie aktywnych użytkowników. Same nagrody jednak już nie wystarczą i trzeba mieć również pomysł i konsekwentnie go realizować.

 

Jedna odpowiedź do “Facebook znosi zakaz konkursów na tablicy!!!

  1. Platforma

    Organizując konkurs warto chyba go propagować wieloma kanałami, a nie ograniczać się tylko do FB. Może FB jest popularny, ale istnieje życie poza ;-)

    Reply

Dodaj komentarz