Jak dodać własne tło kanału na YouTube?

logowanie do YouTube

Jeśli prowadzisz określoną działalność, poważnie rozważ aktywne działanie na YouTube – fachowe wideo-porady są w cenie.

Tło na kanale na YouTube to bardzo ważny element w personalizacji wyglądu naszego profilu. Dzięki niemu możemy przekazać widzom nasz logotyp, tematykę lub po prostu go zaskoczyć. Tło możemy wykonać samodzielnie lub skorzystać z mnóstwa darmowych, dostępnych na przeróżnych stronach i serwisach. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest możliwość dodawania linków, co daje wiele nowych możliwości. Pierwszym krokiem, jaki musimy poczynić, to zalogowanie do naszego kanału.

logowanie do YouTube

Konto na YouTube jest spięte z kontem w Google

Po tym jak Google kupił YouTube postanowiono oba serwisy „spiąć” pod względem rejestracji i użytkownika. Teraz po zalogowaniu do Googla, od razu mamy możliwość korzystania z YouTube. Czasem utrudnia to życie, jednak całościowo takie rozwiązanie posiada więcej plusów, niż minusów – jeden login i hasło do wielu usług.

zmiana tła na YouTube

Edycja kanału zawiera podstawowe informacje o kanale. Tutaj możemy zawrzeć krótki opis naszej aktywności.

W zakładce karty możemy ustawić widoczność naszej aktywności dla innych użytkowników. Nie zawsze pełna widoczność tego, co skomentujemy lub subskrybujemy jest przez nas pożądana. Jeśli tematyka, jaką się zajmujemy na naszym profilu jest kontrowersyjna, być może warto włączyć opcję publikacji komentarzy po akceptacji przez administratora. Tutaj również możemy zmienić stronę startową, która pojawi się naszym widzom po wejściu na nasz kanał. Obecnie mamy do wybory Przesłane, Karta Polecane i Aktywność.

Przesłane – ta strona będzie wyświetlać nasze przesłane filmy. Po wejściu na nasz kanał widzom ukaże się okno z naszymi filmami.

Karta Polecane – tutaj możemy dodać filmy, które chcemy, aby w pierwszej kolejności zostały obejrzane.

Aktywność – nasi goście zobaczą całą naszą ostatnią aktywność na YouTube. Rozwiązanie ma sens jeśli w karcie, jeśli w opcjach naszej aktywności zaznaczyliśmy przynajmniej 2 opcje.

Informacje i ustawienia

Dzięki tytułowi, opisowi i tagom łatwiej dotrzemy do potencjalnych widzów, a właściwie za pomocą tagów oraz słów w tytule i opisie, to oni do nas dotrą.

Tytuł - tu należy podać nazwę firmy, jeśli jest ona krótka możemy dopisać np. adres strony www

Opis – Opiszmy oryginalnym tekstem swoją działalność na YouTube. Co widzowie mogą tu znaleźć i dlaczego powinni subskrybować Twój kanał.

Tagi - Czyli słowa kluczowe, dzięki nim potencjalni widzowie dotrą do Ciebie. Tagi pomagają w nawigacji i szybszym wyszukiwaniu konkretnej treści, dlatego też dbaj o poprawność i precyzję tagów kanału i filmów.

Wygląd

Dotarliśmy zatem do wyglądu, czyli zmiany tła w YouTube. W tej zakładce możemy wybrać kolor naszego tła lub załadować graficzne tło. Optymalna rozdzielczość, to 2000×1500 px. (format JPG). W większości sytuacji najlepiej sprawdza się tło symetryczne, aczkolwiek ta zasada jest coraz częściej łamana.

Po władowaniu grafiki na dole będziemy mieć podgląd wporwadzonych przez nas zmian, jeśli wszystko jest w porządku, to klikamy Zmiany gotowe. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie, to nasz kanał powinien nam się załadować już z nowym tłem.

zmiana tła na YouTube

Całość zajmuje dosłownie minutę, a nasz kanał zyskuje bardzo dużo na wyglądzie.

Dodaj komentarz