Jak prowadzić profil na Facebooku?

Jak czytac statystyki na Facebooku?Administracja profilu firmowego na Facebooku, to nie lada wyzwanie dla wielu osób. Dziś w kilku zdaniach opiszemy na co warto zwrócić uwagę w materiałach, które publikujemy, a także jak pozyskać pierwszych fanów.

Co publikować na Facebooku?

Głównym kryterium w doborze materiałów powinna być branża, w jakiej nasza firma, instytucja itp. działa. Jeśli działamy w branży budowlanej, to bardzo cennymi materiałami będą różnego rodzaju porady, instrukcje i opisy przedmiotów. Bardzo często możemy trafić w niszową tematykę i nasze publikacje mogą bardzo szybko wywindować profil w górę.

Sklepy internetowe

E-sklepy potrafią świetnie wykorzystywać potencjał portali społecznościowych. W zależności od branży można zdecydować się na publikację porad (kosmetyki, majsterkowanie, rękodzieło), recenzji (branża spożywcza, nowinki technologiczne) oraz innego rodzaju publikacji, które są przydatne dla odbiorcy. Niektóre sklepy na rynku recenzują produkty, które mają w swojej ofercie. Dzięki temu klienci mogą dowiedzieć się dużo więcej nt. oferty sklepu. Takie recenzji bardzo dobrze wpływają również na pozytywny wizerunek sklepu. Zapewnia, że w danej placówce pracują wyspecjalizowani ludzie, którzy znają produkt, który sprzedają.

W jakiej formie publikować?

Mamy do wyboru wiele możliwości. Możemy pisać artykuły na blogu spiętym z naszą stroną internetową, publikować filmy na kanale YouTube lub stworzyć forum tematyczne. Ponownie wszystko zależy od branży naszej działalności.

Jak czytać statystyki na Facebooku?

Gdy nasz profil osiągnie liczbę 30 „Lubię to” uzyskamy dostęp do statystyk Facebooka. Statystyki są niezwykle pomocne w dobieraniu treści, ponieważ podają nam informację o wieku naszych fanów, kraju pochodzenia oraz popularności naszych postów.

Główny wykres statystyki zawiera liczbę opublikowanych postów, osoby, które polubiły nasze statusy lub udostępniły treść (Osoby, które o tym mówią), a także liczbę osób, do których dotarła informacja o naszym profilu. Mamy tutaj również tak istotne informacje jak zmiany liczby naszych fanów liczbę subskrybentów.

Jak czytac statystyki na Facebooku?Bardzo praktycznym wykresem jest zestawienie naszych fanów w oparciu o płeć i wiek. Możemy wówczas na bieżąco śledzić do jakiej grupy społecznej skutecznie docieramy, a do jakiej słabiej.

Facebook wykres wiekowy

 Odstępstwa?

Od czasu do czasu możemy opublikować popularną fotografię, mema lub filmik. Wymaga to jednak znajomości aktualnych trendów w tej dziedzinie i jak zawsze uwarunkowane jest do kogo w głównej mierze adresowana jest nasza działalność na portalu.

Dodaj komentarz