Jak dodać administratora do profilu na Facebooku?

Jak dodać admina na profil na FB

Często po stworzeniu dla klienta profilu firmowego na Facebooku, po pewnym czasie pada zapytanie „jak dodać dodatkowego admina do profilu?”. Sprawa jest całkiem prosta, a jedynym wymogiem jest posiadanie konta personalnego na FB. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i pozwala na prężniejsze i zróżnicowane prowadzenie fanpage’a. Zapraszamy do krótkiej lektury odnośnie dodania administratora do fanpage’a na Facebooku.

Dlaczego warto spinać osobowe konta z profilem firmowym na Facebooku?

Największym plusem takiego rozwiązania jest możliwość bycia na bieżąco informowanym w aktywności naszych fanów. Gdy nasi fani zobaczą, że ktoś szybko reaguje na ich aktywność, to w przyszłości chętniej będą wykazywać aktywność na naszym profilu. Nawet jeśli będziemy korzystać z Facebooka jako prywatna osoba, możemy być stale informowani o zmianach na naszym profilu. Oczywiście opcja ta jest możliwa do wyłączenia jednym kliknięciem.

Drugą zaletą, jakie ma to rozwiązanie jest fakt, że nie musimy zapamiętywać osobnego hasła do profilu firmowego. Aby dodać aktywność wystarczy się przełączyć lub wybrać opcję, która umożliwi nam pisanie na fanpage’u nawet jeśli się nie przelogujemy – bardzo wygodna opcja.

Instrukcja dodawania nowego administratora na Facebooku

Dodanie nowego admina jest bardzo prostą czynnością, a dzięki wprowadzeniu kilku rang użytkowników możemy ograniczyć pewne funkcjonalność.

Co będziemy potrzebować?

– adres mailowy dodawanego przez nas admina, musi to być mail, którego użytkownik użył do rejestracji na FB.

– musimy wiedzieć jaką rolę będzie spełniać nowy admin na profilu. Najwyższą rangę (Menedżer) nie można rozdawać na lewo i prawo. Najlepiej, aby profil posiadał jednego lub dwóch menadżerów.

Jak dodać admina na profil na FB

Logujemy się na nasz profil

Po zalogowaniu do naszego profilu przechodzimy do zakładki Uprawnienia Administracyjne

jak dodać administratora na fb?

Klikając na Uprawnienia Administracyjne przejdziemy do zakładki zarządzania administratorami profilu

Wygląd panelu zarządzania administratorami na Facebooku jest bardzo prosty w użyciu

Dodajemy nowego administratora

Dodajemy nowego administratora

Powyższe zdjęcie ukazuje w dwóch krokach dodawanie admina. Tak jak wcześniej napisaliśmy będziemy potrzebować jedynie adres mailowy dodawanego użytkownika. Przy dodawaniu mamy możliwość wybrania rangi nowego admina. Mamy do wyboru Menedżer, Twórca treści, Moderator, Reklamodawca, Analityk Statystyk. Dzięki tym rolom możemy pozwalać tylko na częściowe zmiany w profilu. Po wpisaniu maila, określeniu rangi użytkownika oraz kliknięciu Dodaj Administratora pozostaje nam jedynie kliknięcie na przycisk ZAPISZ.

Dostęp do profilu na FBJeśli wszystko poprawnie zrobiliśmy, to w zakładce ustawienia (trybik) po wysunięciu pojawi nam się opcja wyboru danego profilu. Zmiana ta będzie widoczna oczywiście dla osoby, którą mianowaliśmy adminem.

I to by było na tyle! Teraz Twój profil będzie zarządzany przez wiele osób, co daje większe możliwości zaistnienia na platformie Facebooka.

 

 

5 thoughts on “Jak dodać administratora do profilu na Facebooku?

 1. anaruk

  Witam, może tu znajdę odpowiedź na frapujący mnie problem. Założyłam stronę firmową na fb, nie mając konta prywatnego. W trakcie zakładania zaznaczyłam opcję – brak konta i uzupełniłam dane mailem i data urodzenia. Na stronie występuję jako menedżer. jednak zauważyłam, że mam ograniczenia w użytkowaniu strony, bo m.in nie mam wyszukiwarki osób, nie mogę dodać „Lików”…, nie mam też opcji, o której wszyscy mówią żeby „korzystaj z fb jako..” przeszukałam ustawienia i nic.. Stąd pytanie czy jednak należy posiadać konto prywatne pomimo że mówi się że nie ma takiego wymogu. Czy może jest coś w ustawieniach co pozwoli mi korzystać w pełni z tej strony firmowej?
  będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam ania

  Reply
  1. admin Post author

   Dzień dobry, opcja „Korzystaj jako” pojawia się wówczas, gdy mamy konto prywatne na FB i zepniemy je z profilem. To rozwiązanie pozwala na szybkie zarządzanie swoim profilem, bez ciągłego logowania się lub przelogowania. Odnośnie wyszukiwarki, to jest to bardzo dziwne, ponieważ „szukajka” jest dostępna dla każdej rangi użytkowników profilu, nie mówiąc już o Menedżerze. Część dużych firm blokuje możliwość dodawania Likeów dla kont profilowych, być może próbowała Pani polubić treść z takiego konta. Jeśli jednak Pani profil nie posiada jeszcze wielu fanów, to doradzamy usunięcie profilu, utworzenie prywatnego konta i na nim stworzyć profil firmowy. Jest to jednak obecnie najbardziej praktyczne rozwiązanie. Pozdrawiamy :)

   Reply
   1. anaruk

    dziękuję bardzo za odpowiedź. Chciałam uniknąć zakładania konta prywatnego skoro nie jest wymagane, ale jak się okazuje to chyba tylko w teorii. Rzeczywiście jeśli ograniczenia nadal będą występowały będę musiała z tego skorzystać. dziękuję, pozdrawiam

    Reply
 2. fsddfsfsd

  Stworzyłem Fanpage na fb z innym e-mailem i hasłem , polubiłem stronkę z prywatnego konta i chce dodać siebie jako administratora wpisuję emaila i wyskakuje „Nie udało się dodać wszystkich nowych administratorów. Możesz dodawać tylko swoich znajomych lub osoby, które lubią już tę stronę.
  Użytkownika marcin.wowra@wp.pl nie można było dodać jako administratora. Przyczyną może być nieprawidłowy adres e-mail lub brak uprawnień do wyszukiwania tej osoby na podstawie adresu e-mail albo to, że ta osoba jest już administratorem tej strony.” -.-

  Reply
  1. admin Post author

   Warto upewnić się, czy wpisywany mail jest głównym adresem poczty dla konta. Bo jakiś czas temu FB podmienił adresy użytkowników na „facebookowy” adres mailowy.

   Reply

Dodaj komentarz