Planowanie wpisów na Facebooku

jak zaplanować wpis na FacebookuPlanowanie wpisów pojawiło się kilka miesięcy temu. Dziś opiszemy w jaki sposób zaplanować ważne dla nas posty, a także porównamy za i przeciw tej opcji. Prowadzenie profilu na Facebooku wymaga dużego zaangażowania i wytrwałości. Jeśli jesteśmy w stanie wygospodarować czas tylko np. późnym wieczorem, to warto zaznajomić się z funkcjonalnością Planowania wpisów na naszym fanpage’u. Funkcja ta pozwala nam na dodanie np. zdjęcia, linku lub zmiany statusu, który zostanie opublikowany o określonej przez nas porze. Często zdarza nam się wręcz zwyczajnie zapomnieć, iż np. dziś jest ważny dzień dla branży, w której działamy. Idąc dalej możemy np. działać na rynku transgranicznym o innej strefie czasowej. Aby uniknąć wstawiania o 3 nad ranem codziennie, możemy również skorzystać z tej przydatnej funkcji.

Jak zaplanować wpis na Facebooku?

Aby mieć opcję planowania wpisów musimy przejść do widoku naszej tablicy. Tam w oknie zmiany statusu mamy ikonkę zegarka.

jak zaplanować wpis na Facebooku

Jeśli planujemy nasz wpis, to mamy możliwość wyboru roku, miesiąca, dnia, godziny i minuty. Mamy również możliwość dodania naszego wpisu „w przeszłość” na osi czasu, wówczas mamy do wybory jednie rok, miesiąc oraz dzień.

Tak wygląda zmiana statusu o publikacji na dzień 6 marzec 2013 o godzinie 3:20. Co ważne możemy zaplanować dodanie wyłącznie jednego zdjęcia, a jeśli chcemy cały album, to jedynym wyjściem jest ukryte dodanie albumu, a zaplanowanie publikacji linku do niego.

Dziennik aktywności na Facebooku

Po kliknięciu Zaplanuj pojawi nam się powyższy komunikat. W każdej chwili możemy zmienić datę publikacji wpisu, korzystając z Dziennika Aktywności. Niestety na dzień dzisiejszy nie ma możliwości edycji zaplanowanego wpisu, zapewne jednak w niedalekiej przyszłość FB zostanie wzbogacony o takie rozwiązanie.

Planowanie wpisów na Facebooku ma jedną, dosyć sporą wadę. Nie jesteśmy w stanie na bieżąco odpowiadać na aktywność naszych fanów. Jednak w szerszym rozrachunku funkcjonalność posiada wiele zalet i warto ją poznać bliżej. Dzięki tej funkcjonalności zmniejszamy ryzyko zapomnienia o ważnych datach, które możemy w ciekawy i atrakcyjny sposób wykorzystać w naszej strategii marketingowej.

Nasza firma korzysta z dobrodziejstwa Facebooka na potrzeby reklamy w Jeleniej Górze i okolicy. Zachęcamy tym samym do polubienia naszego fanpage.

2 thoughts on “Planowanie wpisów na Facebooku

  1. Kalina Kaczmarek

    Ciekawostką jest fakt, że da się zaplanować dodanie zdjęcia do albumu poprzez aplikację Menedżer Stron, natomiast nie da się tego zrobić z poziomu Facebooka jeśli normalnie się z niego korzysta (nie przez aplikację).

    Reply

Dodaj komentarz