Strona mobilna – dlaczego warto ją posiadać?

Reklama Jelenia Góra strony wwwDziś chcieliśmy krótko opisać, dlaczego warto posiadać mobilną wersję swojej strony internetowej. Na naszych oczach rozgrywa się wielka rewolucja przejścia z telefonów komórkowych na smartphony. Poza różnicami w funkcjonalności i oprogramowaniu, największą różnicą jest rozdzielczość ekranu. Nowe urządzenia mobilne posiadają ogromne wyświetlacze w porównaniu do swoich poprzedników. W dodatku oferta operatorów sieciowych rozwinęła się na tyle, że często w abonamencie ma się już wliczony pakiet szybkiego internetu, toteż niezwykle szybko wzrasta liczba mobilnych użytkowników sieci.

Liczby

To zjawisko pociąga za sobą wprowadzenie nowych rozwiązań, które będą dostosowane do tych urządzeń. Już teraz w samym tylko Google Play znajduje się ponad 450 tysięcy aplikacji, których zaplanowanie i wykonanie zostało przeprowadzone tylko i wyłącznie z myślą o urządzeniach mobilnych. Jeszcze więcej oferuje Appstore, bo aż 650 tysięcy. Ta sytuacja doskonale obrazuje, jak poważnie do tych technologii podchodzą firmy i dostawcy technologii.

Możliwości

Liczba użytkowników zaawansowanych urządzeń mobilnych (smartphony i tablety) stale rośnie. Największe korporacje posiadają własne aplikacje, dzięki którym mogą dotrzeć w szybki sposób do swoich klientów. Jest to jednak dosyć spory wydatek. Bardzo dobrą alternatywą jest zbudowanie strony internetowej. Koszt jest o wiele niższy, a często jest to lepsze rozwiązanie od aplikacji.

Jak działa mobilna strona?

Główną zasadą w projektowaniu mobilnej strony jest stworzenie witryny o jak najmniejszym rozmiarze. Taka strona nie musi, a wręcz nie powinna być lustrzanym odbiciem normalnej strony w zakresie treści. Użytkownicy, którzy odwiedzają strony mobilne najczęściej szukają informacji kontaktowych oraz oferty firmy. Przed zabraniem się do prac, należy więc dobrze przemyśleć strukturę witryny.

Różnice w działaniu stron www i mobilnych

Zwykła strona www została stworzona z myślą o wyświetlaniu na ekranach o rozdzielczości 1024×768 px, natomiast urządzenia mobilne posiadają wyświetlacze o średniej rozdzielczości 320×480 px. Większość przeglądarek w komórkach stara się wyświetlać całość strony, co czyni stronę nieczytelną, a całość nawigacji jest bardzo utrudniona. Poniżej można obejrzeć różnicę na przykładzie naszej stronie.

Reklama Jelenia Góra

Nasza strona www na ekranie telefonu Sony Ericsson Xperia Arc S

Vento Studio Strona Mobilna

Nasza mobilna strona na telefonie Sony Ericsson Xperia Arc S

 

Dodaj komentarz