Dlaczego warto posiadać sklep internetowy?

Sklepy Internetowe Jelenia Góra

Obroty sklepów internetowych są już liczone w milionach złotych.

Dziś pragniemy napisać kilka słów o tzw. e-handlu, czyli sprzedaży internetowej. Bez wątpienia najbardziej popularnym sklepem (właściwie platformą) w Polsce jest Allegro, który roczne zyski z prowizji liczy w milionach złotych. Wielu allegrowiczów, których sprzedaż urosła na tyle, że prowizja wynosiła sporą część ich sprzedaży, postanowiła rozwijać własne e-sklepy.

Jak założyć sklep internetowy?

Pierwsze kroki mogą być bardzo trudne, tutaj nie ma potrzeby się rozpisywać – trzeba po prostu skorzystać z pomocy profesjonalistów. Tak na prawdę największym wyzwaniem jest pomysł i konkretna wizja witryny. Musimy wiedzieć, w jaki sposób będzie przebiegać realizacja zamówienia, jakie formy przesyłki będą u nas dostępne, czy będzie możliwa wysyłka za granicę – to tylko najbardziej podstawowe pytania. Bardzo istotnym elementem jest też wybór odpowiedniego serwera. Sklep internetowy potrafi bardzo obciążać serwer, toteż warto od samego początku wydać trochę więcej pieniędzy na lepszy hosting.

Jak skutecznie promować sklep internetowy?

Domeną sklepów internetowych jest fakt, że nie działają one lokalnie. Toteż reklama w lokalnej prasie ma jedynie sens wtedy, gdy prowadzimy sprzedaż w placówce. Kolejną sprawą jest asortyment, jakim handluje sklep. Mając w asortymencie bardzo specyficzne produkty, przeznaczone do wąskiej grupy odbiorców nie ma większego sensu inwestować w promocję na portalach społecznościowych (np. Facebook, Twitter). Jednak, jeśli nasza oferta jest adresowana do szerokiej grupy konsumentów, to Facebook jest stworzony dla nas. Możemy gromadzić na profilu naszych klientów i starać się pozyskać nowych. Możliwości jest bardzo wiele – grunt, to stworzenie przemyślanej strategii i konsekwentne jej realizowanie. W branży technicznej warto pisać fachowego bloga, który będzie zbiorem niszowej treści w internecie.

Zalety sklepu internetowego

Największe nakłady finansowe są na początku. Musimy kupić serwer, opłacić wykonanie sklepu oraz reklamę. Gdy już nasza sprzedaż osiągnie pewien poziom, jedynym kosztem jaki poniesiemy będzie roczna oplata za serwer i domenę i ewentualnie obsługę webmastera (niekonieczna). Największą zaletą e-sklepu jest fakt, że klient sam przegląda towar, dokonuje zakupu i płaci za niego. My jedynie musimy przyjąć zamówienie, zweryfikować płatność oraz zapakować i wysłać paczkę. Klient sam porównuje, szuka, a gdy ma pytanie zadaje go poprzez formularz.

Płatność w sklepie internetowym

Metod płatności przybywa z każdym rokiem. Najczęściej klienci płacą za pomocą zwykłego przelewu, który obecnie nie jest obciążony opłatą. Ostatnimi czasy bardzo popularną metodą stała się platforma payU. Obecnie również ta metoda jest bezpłatna. Zawsze pozostaje również płatność za pobraniem, którą najczęściej wybierają nowi klienci.

 

Sklepy internetowe, a wręcz ogromne wirtualne centra handlowe coraz prężniej będą rozwijane w sieci. Dla konsumentów oznacza to przede wszystkim wyższą konkurencję, której wynikiem będą niższe ceny produktów.

 

 

 

Dodaj komentarz